Obljbě sobě něgakou tu wochechuli, aby s nj swodně hřešil, a mohl mití swau wůli.

 • „Staří Slované měli pro ochechuli představu naprosto jednoznačnou. Byla jim mocnou vládkyní moře, v níž věřili i jiní národové kolem Baltu. Tam v Pomoří vídali Črezpěňané i Slovinci i Kašubové nad vlnami tajuplné panny, jejichž hlas se mísil s hlasem vodních spoust. Vyprávělo se o nich, že mají líbeznou tvář, dlouhé zlaté vlasy a nádhherné dívčí tělo, ale od pasu dolů že jsou to – ryby.“
 • Tak to je další pokus pro soutěživé čtenáře. Sáhl jsem tentokráte po knize, která není sice až tak letitá, ale obsahuje úryvky opravdu letité. Zkusíme tedy uhodnout toho kdo to řekl. Teprve až se to nikomu nepodaří tak se budu ptát na něco jiného. Tužte se. Sezóna postřiků proti létajícímu hmyzu je stále. Postřiky vydrží i celý rok a tak je opravdu jedno, kdy se provádí.
 • Autorem červencového citátu je Max Weber. Malá pochybnost je vyvětlena v rubrice „Výherci soutěže.“
 • Tak a jsme v Evropě a s tím souvisí i velmi staré problémy, které jsme znávali snad jen z filmů pro pamětníky.
  Již jste měli doma štěnice?
  Né?
  Tak to Vám gratuluji.
  Doposud otravní mravenečkové faraonští ( mimochodem již je vhodná doba na jejich hubení – pamatujte na klidné vánoční svátky), mouchy, blechy nebo pavouci, jsou v našich obydlích, ubytovnách a hotelech doplněni o lidskou štěnici. Nu což cestujeme, tak se nedivme co si můžeme přivézt za krvežíznivého tvora. Ovšem i tohoto nemilého návštěvníka Vás dovedeme zbavit. Trvá to podstatně déle, ale jde to. Stačí jen zavolat nebo napsat.
 • K svátku Vám přeji vše nejlepší Češi a Češata.